Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

DIAMENTOWY i ZŁOTY JUBILEUSZ MAŁŻEŃSTWA w ŁOCHOWIE

4ab2a1dbee96bc9a6ee0c3bc9030d86a.JPG

W sobotnie przedpołudnie 6 kwietnia 2013r.w Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie odbyła się niecodzienna uroczystość „Jubileusz 60-lecia i 50-lecia pożycia małżeńskiego” łochowskich par małżeńskich. Na jubileusz przybyło 20 par/ złoci i diamentowi jubilaci: Marianna i Antoni Maliszewscy, Halina i Zygmunt, Sadolewscy, Kazimiera i Józef Ziółkowscy, Barbara i Franciszek Dybka, Zofia i Stefan Mioduszewscy, Cecylia i Stanisław Oniszk, Zofia i Józef Wojdyna, Aniela i Kazimierz Skarżyńscy, Stanisława i Stanisław Łojek, Janina i Mieczysław Marczak, Regina i Tadeusz Sadolewscy, Alicja i Jerzy Pełka, Janina i Ryszard Miller, Lilioza i Tadeusz Kopania, Teresa i Kazimierz Gołaszewscy, Elżbieta i Mirosław Pietrak, Janina i Aleksander Wierzchołowscy, Zofia i Maria Długołęccy, Kazimiera i Kazimierz Telak, Marianna i Zenon Ryszawa –diamentowi jubilaci.

Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Łochowa P.Marian Dzięcioł, Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łochowie P.Mirosław Ziółkowski i P.Ryszawa Sławomir , Kierownik USC w Łochowie Kokosza Beata, Z-ca Kierownika USC Wojtasiewicz Renata. Już od początku o odpowiednią atmosferę zadbała Kapela Łochowska przygrywając  Jubilatom piosenki biesiadne. Podczas uroczystości Jubilaci zostali odznaczeni przez Burmistrza Łochowa medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP. Wręczono im również legitymacje i pamiątkowe dyplomy. Każda para oprócz medali otrzymała pamiątkową okolicznościową księgę oraz bukiet czerwonych róż.

Po części oficjalnej Kierownik USC Kokosza Beata zaprosiła Jubilatów i przybyłych gości do wysłuchania specjalnego koncertu przygotowanego przez zespoły „Łochowianie ” i „Kapela Łochowska”. W repertuarze znalazły się piękne piosenki m. in. ”To były piękne dni”, Casablanca”,Będę z Tobą”.

Na zakończenie zaśpiewano wspólnie „sto lat” dla Jubilatów. Występ artystów nagrodziła burza oklasków.  Nie zabrakło toastu wzniesionego lampką szampana i okolicznościowego tortu „Złote Gody”. Uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze.  Degustację słodkości umilała śpiewem Kapela Łochowska, która zebrała za występ gromkie oklaski , znalazły się nawet pary, które do muzyki kapeli ruszyły ochoczo do tańca.

Szanownym Jubilatom życzymy dalszych, szczęśliwych  lat pełnych zdrowia i spokoju……kolejnych równie wspaniałych rocznic……

 

                            Z serdecznymi pozdrowieniami

                                            Kierownik USC Łochów Kokosza Beata

autor: A.Szcześnik