Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody w Łochowie

fe955c02c9c39844504d21843258da8f.jpg

„Idźcie przez życie z dobrocią w sercu, otoczeni ludźmi których kochacie, silni poczuciem bezpieczeństwa i szczęścia………nierozłączni”…..

 

Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody w Łochowie

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoim blaskiem. Tak było również 18 czerwca 2016r w Łochowie. W sobotnie przedpołudnie  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie pary małżeńskiego z terenu naszej gminy świętowały swój jubileusz. 

Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzili Państwo:

1. Halina i Leon Wójcik - zam. Brzuza

2. Teresa i Stanisław Kujawa - zam. Laski

3. Hanna i Stefan Górscy - zam. Łochów

4. Jadwiga i Bogdan Przybysz - zam. Matały

5. Stanisława i Zygmunt Skórka-zam. Łochów

6. Henryka i Kazimierz Księżak-zam. Łochów

7. Cecylia i Jan Przyborowscy - zam. Łojew 

8. Wanda i Bogdan Ziółkowscy - zam. Gwizdały

9. Ewa i Czesław Rytka - zam. Łochów

 

Jubileusz 55-lecia małżeństwa obchodzili Państwo:

1. Irena i Józef Fedorczyk - zam. Matały

 

Jubileusz 60-lecia małżeństwa obchodzili państwo:

1. Jadwiga i Jan Dębkowscy - zam. Gwizdały

2. Maria i Jan Koroś - zam. Budziska

Jubilaci przybyli w towarzystwie rodzin i przyjaciół. Na uroczystości obecni byli również   przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Łochowa P. Robert Gołaszewski, Z-ca Burmistrza Łochowa P. Małgorzata Łotarska, Starostwa Węgrowski P. Krzysztof Fedorczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie P. Andrzej Suchenek, Z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej  w Łochowie P.Mirosław Ziółkowski.

Już od samego początku o miłą atmosferę Jubileuszu zadbała „Kapela Łochowska” przygrywając biesiadne melodie. Uroczystość zorganizowano dla uhonorowania zgodnego pożycia małżeńskiego zaproszonych par, które mimo wielu przeciwności życiowych dotrzymały przyrzeczeń małżeńskich sprzed ponad pół wieku.            Jubilaci przyjęli z rąk Burmistrza P. Roberta Gołaszewskiego medale przyznane im przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Małżonkowie otrzymali legitymacje, dyplomy i pamiątkowe księgi okolicznościowe. Całość dopełniały bukiety czerwonych róż. Były serdeczne życzenia i gratulacje od przedstawicieli władz samorządowych.  Jubilat odśpiewano przy akompaniamencie „Kapeli Łochowskiej”  gromkie „100 lat” oraz nagrodzono ich burzą oklasków.

Uroczystość Jubileuszu uświetnił występ kapeli, który wzruszył jubilatów, dodał  blasku obchodom i przywołał wspomnienia. Nie zabrakło toastu wzniesionego lampką szampana  i okolicznościowego tortu „Jubileusz Małżeństwa”.                                                                              

Ten szczególny dzień był wspaniałą okazją nie tylko do wspomnień , ale i do wzruszeń . Ożyły wspomnienia, powróciły chwile i obrazy z przeszłości: wspomnienie pięknych chwil  z wesela, radość pierwszych wspólnych lat małżeńskich, chwile szczęścia gdy na świat przychodziły ich dzieci…momenty gdy dzieci wyfruwały z domu rodzinnego. Wspólny dom, rodzina, dzieci ,wnuki. Tylko nieliczno mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim i mieć możliwość obchodzić tak piękny jubileusz małżeński. Ich długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że mimo upływu czasu i zmian w otaczającym świecie rodzina jest najważniejszą ostoją. Uświadamia nam, że zawsze powinniśmy do niej wracać, ponieważ  opiera się ona na wartościach ponadczasowych: miłość, szacunek, przyjaźń, postawy moralne.

 

Drodzy Jubilaci! Składam Wam raz jeszcze w imieniu Burmistrza Łochowa i całej społeczności Gminy Łochów  serdeczne życzenia:                                                                                                                                                                               

Niech każdy kolejny dzień Waszego życia będzie dla Was pomyślny i szczęśliwy, Pełen miłości, wiary i ufności….                   

Niech w Waszej dalszej, wspólnej drodze nie opuszcza Was uśmiech i wszelka pomyślność, niech jesień Waszego życia przyniesie kolejne, równie wspaniałe jubileusze.”

                                                                   

Z serdecznymi pozdrowieniami

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie

mgr Beata Kokosza

 

autor: A.Szcześnik