Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

AKTYWIZACJA SOŁECTW W GMINIE ŁOCHÓW


ostatnai modyfikacja: 04.07.2018
dodane: 04.07.2018

Dnia 29 czerwca 2018 r. w Siedlcach , Burmistrz Łochowa – Robert Gołaszewski oraz Skarbnik Gminy Łochów- Maria Komuda podpisali dwie umowy na udzielenie dotacji ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018” na następujące zadania:

- „Wyposażenie terenu sportowo-rekreacyjnego Sołectwa Łojew oraz Sołectwa Zambrzyniec, Gmina Łochów”,

W ramach wyposażenia Sołectwo Łojew otrzyma wyposażenie boiska sportowego: bramki do piłki nożnej, zestawu do siatkówki, oraz wózka do malowania linii. Zakupione wyposażenie będzie początkiem stworzenia warunków dla dzieci  do gry w piłkę nożną oraz siatkówki.

Natomiast Sołectwo Zambrzyniec wyposaży plac zabaw w huśtawki, zestaw zabawowy oraz bujaki. Wyposażenie placu zabaw przyczyni się do powstania miejsca, gdzie dzieci będą mogły spędzać wolny czas bawiąc się na świeżym powietrzu wraz z rodzicami, którzy będą mogli w ten sposób się integrować.

- „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sołectwach Łojki oraz Majdan, Gmina Łochów”.

W ramach tego przedsięwzięcia Sołectwo Łojki  i Majdan będą miały dostarczone i zamontowane ławki, kosze na śmieci oraz montaż wiat piknikowych. Wykonane zagospodarowania w poszczególnych sołectwach będą miejscami publicznymi, ogólnodostępnymi dla ich mieszkańców jak i gości ich odwiedzających.

Województwo przekaże środki w ramach ww. zadań  wysokości 10 tys. na każde przedsięwzięcie. Termin realizacji zadań do 15 października 2018 roku.

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości