Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Apel KPP w Węgrowie


ostatnai modyfikacja: 08.11.2017
dodane: 13.09.2017

Apelujemy o rozwagę podczas grzybobrania!!!


Węgrowscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu węgrowskiego o rozwagę oraz ostrożność podczas wypraw na grzyby. Nie możemy zapominać o bezpieczeństwie nawet w takiej sytuacji, bowiem podczas zbierania grzybów łatwo stracić orientację.
Policjanci apelują do rodzin osób starszych jak i do rodziców, którzy zabierają ze sobą dzieci na zbieranie grzybów. Nie pozwólmy aby osoby starsze, schorowane przebywały samotnie w lesie. Zabierając dzieci do lasu zadbajmy szczególnie o ich bezpieczeństwo , starajmy się aby były w zasięgu wzroku, głosu nie pozwólcie im się oddalać. Wybierając się do lasu najlepiej iść z druga osobą , gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku można liczyć na pomoc. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze i materiałach opatrunkowych. Niezbędny jest w tym przypadku naładowany telefon komórkowy, aby móc wezwać pomoc.
Informujemy, że w ostatnich dniach trwały poszukiwania dwóch starszych mężczyzn i 9-letniego chłopca, który był z rodzicami w lesie na zbieraniu grzybów. Dzięki szybkiej reakcji węgrowskich policjantów, strażaków PSP i OSP oraz licznie zaangażowanych mieszkańców osoby te zostały odnalezione.

Kontakt z KPP w Węgrowie pod nr tel.: (25) 792 12 00, bądź pod numerem alarmowym 997 lub 112.

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości