Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Z GMINY ŁOCHÓW W SCHRONISKU W RADYSACH


ostatnai modyfikacja: 06.07.2020
dodane: 06.07.2020
03.07.2020 przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łochowie (naczelnik WGKI wraz z inspektor ds. ochrony środowiska i rolnictwa) odwiedziły Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radysach.
Z informacji od pracowników schroniska wynika, że zwierzęta (na podstawie postanowienia prokuratury) zostały przekazane jako dowód rzeczowy w sprawie pod opiekę stowarzyszeniom, które intensywnie działają na miejscu (m.in. inwentaryzują zwierzęta, sprzątają boksy, karmią). W związku z tym, że schronisko posiada aktualną decyzję na prowadzenie działalności (nie została cofnięta), nadal działa i przyjmuje bezdomne zwierzęta. Z informacji od pracowników schroniska wynika także, że jest ono codziennie wizytowane przez służby weterynaryjne. Wolontariusze pracujący na miejscu sprawdzili (po numerach czipów), że żadne zwierzę z gminy Łochów nie opuściło schroniska (do innych schronisk wywieziono ok. 200 zwierząt, na miejscu pozostało ok. 800).
Gmina Łochów podjęła działania zmierzające do wyłonienia nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Należy podkreślić, że od kilku lat dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszek z terenu gminy Łochów znacząco ograniczono liczbę psów przekazywanych do schroniska w Radysach (dla przykładu w pierwszym półroczu tego roku, do schroniska trafiło 2 psy a 25 do adopcji).

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości