Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Łochów Kresowym Rodakom


ostatnai modyfikacja: 06.03.2019
dodane: 06.03.2019

Szanowni Państwo,

W związku z nadchodzącym świętami Wielkanocnymi STOWARZYSZENIE ŁAGIERNIKOW ŻOŁNIERZY AK wraz z mieszkańcami Łochowa organizuje zbiórkę paczek Wielkanocnych, dla Kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich.

Ile radości daje nam ta zbiórka widząc w oczach naszych rodaków z Kresów Wschodnich szczęście i często łzy wzruszenia z faktu, że my Rodacy pamiętamy o Nich.

Nasza wspólna akcja jest podziękowaniem dla Kombatantów za ich trud i walkę, podziękowaniem, że my możemy żyć w wolnej Polsce. Zbiórka jest skierowana również do naszych wszystkich Rodaków, którzy zostali po 1945 roku na Kresach II RP – obecnie  Białorusi i Litwy.

W tym roku chcemy zbiórkę przeprowadzić w dniach od 11 marca do 20 marca tak, aby dary dotarły do naszych Rodaków na Święta Wielkanocne.

Zbiórka została zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nr 2019/829/OR

 

ZBIERAMY:

  • artykuły szkolne dla dzieci i książki, koce, pościel (TYLKO NOWE RZECZY)
  • elementy patriotyczne i religijne: flagi Polskie, różańce, książeczki do nabożeństwa,
  • artykuły spożywcze: kawę, kakao, herbatę, olej, makaron, cukier, szynka w puszce, owoce      w puszce, ciastka, czekolada,
  • oraz najważniejszy element: kartkę świąteczną z życzeniami od dzieci.

 

Uprzejmie proszę o włączenie się do powyższej akcji. Proszę kontaktować się w tej sprawie  z koordynatorem gminnym zbiórki. Jest nim jest Alina Grądzka, pracownik Urzędu Miejskiego  w Łochowie, która udzieli Państwu wszystkich informacji związanych z powyższą akcją. Proszę kontaktować się: tel. 25 64 37 814, kom. 792 25 10 26, e-mail: promocja@lochow.pl. pokój 221.

Wszystkie informacje dotyczące zbiórki zostaną podane na stronie internetowej Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

 

Z wyrazami szacunku

 

Burmistrz Łochowa

Robert Gołaszewski

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości