Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

PREMIER MORAWIECKI W ŁOCHOWIE


ostatnai modyfikacja: 15.06.2020
dodane: 15.06.2020

10 czerwca na zaproszenie Senator Marii Koc po raz pierwszy gminę Łochów odwiedził Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Celem wizyty Premiera było zwiedzenie firmy „Styropmin”, która korzysta ze wsparcia Tarczy Antykryzysowej. Prezes tej firmy Michał Luba stwierdził, że pomoc państwa pozwala firmie na utrzymanie miejsc pracy i płynności finansowej w okresie kryzysu spowodowanego koronawirusem. Następnie Mateusz Morawiecki udał się do parku „Dębinka”, gdzie złożył kwiaty pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego i zapalił znicz przy pomniku Mjr. Hieronima Piotrowskiego ps. „Jur”.  W trakcie krótkiego spotkania Burmistrz Robert Gołaszewski opowiedział o związkach Paderewskiego z Łochowem i na pamiątkę przekazał Premierowi miniaturę popiersia oraz album „Łochów – Miasto rozkwitające w objęciach natury”. Burmistrz podziękował Mateuszowi Morawieckiemu za programy rządowe, z których z powodzeniem korzystają mieszkańcy gminy Łochów.  Zainteresowanie Premiera wzbudziły rzeźby w parku, o których historii powstania opowiedział Dyr. MiGOK Artur Lis. Senator Maria Koc i Burmistrz Gołaszewski w trakcie rozmowy poruszyli tematy obecnie trwających inwestycji na terenie gminy i przyszłej obwodnicy Łochowa. W spotkaniu uczestniczyli również: Poseł Maciej Górski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury UW w Siedlcach Anna Kaszuba, Wicestarosta Marek Renik oraz Zastępca Burmistrza Małgorzata Łotarska.      

                            

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości