Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Program Aktywne Tablice w Gminie Łochów


ostatnai modyfikacja: 05.12.2018
dodane: 15.12.2017

Święta to czas składania życzeń i wręczania prezentów. Wyjątkowe prezenty otrzymały trzy szkoły podstawowe w Gminie Łochów: 5 interaktywnych monitorów dotykowych, 1  projektor, 1 zestaw głośników.

Ten nowoczesny sprzęt otrzymały trzy szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łochowie im. Baonu Nadbużańskiego Armii Krajowej, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Ostrówku i Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gwizdałach.

Gmina Łochów złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie na realizację rządowego programu „Aktywna tablica”, w ramach którego zostały zakupione interaktywne monitory dotykowe na kwotę 52 300,00  zł (w tym środki w ramach programu 41 840,00 zł).

Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie w trakcie prowadzonych zajęć i ma przyczynić się do zwiększenia wykorzystania nowych technologii w procesie edukacyjnym. Obsługa takiego jest bardzo prosta i nie stanowi problemu dla uczniów. Użytkownik dotyka interaktywnego monitora palcem lub specjalnym  „pisakiem”, który działa jak zwykła myszka komputerowa. Można uruchomić dowolny program multimedialny, przesuwać zdjęcia, włączać dźwięki i filmy oraz w pełni kontrolować dowolną aplikację. Można także pisać i rysować kolorowymi pisakami, nanosić notatki na dowolny obraz, korzystać z bogatej bazy rysunków zawartych w oprogramowaniu tablicy. Daje to nam  możliwość tworzenia nowoczesnych, dynamicznych, interaktywnych prezentacji. Co więcej, tak przeprowadzoną prezentację możemy zapisać na dysku i wykorzystać ją  później na kolejnej lekcji. Stojąc bezpośrednio przy tablicy nauczyciel może prowadzić lekcję, obsługiwać komputer i kontrolować pracę uczniów.

Pozostałe szkoły mają szansę otrzymania takiego sprzętu w kolejnych latach 2018 i 2019.

Można to uczynić w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019- „Aktywna Tablica”  .

Poprzez ten program szkoły podstawowe mogą ubiegać się o wyposażenie w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe.

 

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości