Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Spektakl ,,Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie''


ostatnai modyfikacja: 24.02.2016
dodane: 05.02.2016

Zapraszamy 20 lutego (sobota) o godz. 18.oo na spektakl „Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie” Jarosława Sokoła – bilety w cenie 35 zł już w sprzedaży w biurze MiGOK (ul. 1 maja 22)

 

Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie”

 

Skłodowska-Curie jakiej nie znamy. Żona, matka, kochanka… kobieta z krwi i kości, z pasją i temperamentem, mająca odwagę żyć po swojemu, wbrew konwenansom i innym, wyprzedzająca swój czas. Poruszający portret wyjątkowej osobowości przedstawiony na tle niezwykłej epoki przełomu wieków.

 

W roli Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel – aktorka teatralna i filmowa, znana z głośnego, nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Plac Zbawiciela” Krzysztofa Krauzego i uwielbianego przez polskich widzów serialu „Czas honoru”.

 

 

Życiu i pracy Marii Skłodowskiej-Curie będziemy przyglądać się od nieoczywistej strony. Chcąc przybliżyć widzom postać tej dwukrotnej noblistki, zdrapiemy warstwę mitu, którym obrosła, i przyjrzymy się kobiecie – jej pasji, jej miłości, jej zwycięstwom i porażkom. Historia Marii Skłodowskiej-Curie jest też opowieścią o rzeczywistości przełomu XIX i XX wieku, o świecie, który był światem mężczyzn ...i o kobiecie, która tym światem zachwiała. 

 

Autor: Jarosław Sokół

Obsada: Ewa Wencel

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Muzyka: Tomasz Bajerski

Światła: Bartosz Kaczalski

Zdjęcia: Andrzej Wencel
Produkcja: Joanna Cywińska i Ewa Wencel

 

http://www.subiektywnieoteatrze.pl/promieniowanie/-

 

„To kobieta, która ciągle mierzyła się z nowymi zadaniami i całe życie musiała walczyć o potwierdzenie własnej wartości – mówi autor „Promieniowania” Jarosław Sokół. Ewa Wencel i Jarosław Sokół opowiadają o monodramie „Promieniowanie” w audycji „Po drugiej stronie lustra” w Polskim Radiu Programie I. Zapraszamy do posłuchania!

http://www.polskieradio.pl/7/4813/Artykul/1548105,Maria-SklodowskaCurie-wciaz-na-nowo-zmagala-sie-z-zyciem

 

Promieniowanie. Sceny z życia Marii Curie-Skłodowskiej

 

 

 

autor: A.Szcześnik


przejdź do archiwum wiadomości