Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszka w Łochowie


ostatnai modyfikacja: 05.12.2018
dodane: 13.02.2018

 

Dnia 9.02.2018r Biblioteka Publiczna im. Medarda Downarowicza zaprosiła do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie autorkę książek dla dzieci Agnieszkę Tyszkę. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas czwartych. Pani Agnieszka jest autorką licznych powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. Najbardziej znana jej  seria  to: „Zosia z ulicy Kociej”i książki: „Kredens pod Grunwaldem”, „Mejle na miotle”, ”Nawijka na skajpie”, „Róże w garażu”, „Deszczowa zagadka inspektorta Nielubca”. Dzieci zasypały pisarkę pytaniami dotyczącymi jej życia i twórczości. Autorka zachęcała do czytania książek oraz opowiadała skąd czerpie pomysły i jak zbiera materiały do swoich powieści. Na zakończenie pisarka chętnie składała autografy w zakupionych przez dzieci książkachi na zakładkach, które rozdała uczestnikom spotkania.

                                                                                                                             B.P. Łochów

 

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości