Serwisy Tematyczne

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

Biblioteka Publiczna w ŁochowieW środę  7 grudnia 2016 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3      w Łochowie odbyło się spotkanie autorskie. Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Łochowie przybyła pani Anna Onichimowska – znana autorka książek dla dzieci, młodzieży oraz scenariuszy sztuk teatralnych i filmowych. Jak bardzo ceniona i uznana jest to twórczość, świadczy lista osiągnięć zamieszczona na stronie internetowej pisarki http://www.annaonichimowska.art.pl w zakładce trofea.

 

więcej

Podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu 2016 r.

Pragnę gorąco podziękować za Państwa udział w piątej edycji Narodowego Czytania, w ramach której 3 września 2016 roku w ponad 2200 miejscach w Polsce i za granicą wspólnie czytaliśmy ,,Quo vadis'' Henryka Sienkiewicza. (...)

 

więcej

WARSZTATY ŚWIEC ŻELOWYCH

Biblioteka Publiczna w ŁochowieNa zaproszenie Biblioteki Publicznej im. Medarda Downarowicza w Łochowie do dzieci z Samorządowego Przedszkola w Łochowie przyjechała  pani Beata Jóźwiak, która prowadzi Warsztaty Kreatywna Edukacja.

Warsztaty Świec Żelowych to okazja do stworzenia własnoręcznie ozdobnych świec. Każde dziecko w szklanym naczyniu  układało z rozmaitych kolorów mozaikę z piasków, muszelek, kamyczków, sreberek i innych ozdób. Wszystko to zostało zalane kolorowym pachnącym żelem. Każda wykonana świeca została ozdobnie zapakowana i stanowiła piękny prezent. 

Dzieci na zajęciach nauczyły się kreatywnego spojrzenia, estetyki, łączenia elementów ze sobą  i rozwinęły swoje zdolności manualne.

Było wesoło, kolorowo i pachnąco.                      

 

więcej

Pisarka książek dla dzieci Edyta Zarębska w Łochowie

 26 września na zaproszenie Biblioteki Publicznej wŁochowie, Szkołę Podstawową nr 3 odwiedziła pisarka książek dla dzieci pani Edyta Zarębska wraz z mężem Robertem, muzykiem i kompozytorem. Państwo Zarębscy przybyli do nas z południowo-wschodniej części kraju. Na spotkanie z przedszkolakami dotarli z Lublina.

 

więcej

Pożegnanie lata.

Biblioteka Publiczna w Łochowie zorganizowała spotkanie integracyjne dla czytelników z Klubu Seniora "Złota Jesień".

Zapraszamy wszystkich do sięgnięcia po książkę w długie jesienne wieczory.

21.09.2016
więcej

WAKACYJNY WIECZÓR W BIBLIOTECE Poświęcony Janowi Brzechwie w 50 rocznicę jego śmierci

Biblioteka Publiczna w ŁochowieTegoroczna ogólnopolska  Noc Bibliotek zagościła w łochowskiej bibliotece w dniu 3 czerwca br. Impreza  przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów.  Przybyło na nią bardzo dużo dzieci. Toteż pani dyrektor Biblioteki Publicznej im. Medarda Downarowicza w Łochowie, Beata Załecka, ze swoimi pracownikami ,szukając inspiracji do działań czytelniczych z dziećmi, postanowiła powtórzyć  imprezę w dniu 15 lipca br., by dać możliwość uczestniczenia w niej tym dzieciom, które nie mogły być na czerwcowej Nocy Bibliotek. Tym razem postanowiono przybliżyć dzieciom osobę i twórczość Jana Brzechwy, autora wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci, w związku z 50 rocznicą jego śmierci. Formułę imprezy Noc Bibliotek ograniczono do Wieczoru w Bibliotece, co bardzo spodobało się rodzicom.  Do udziału w spotkaniu z dziećmi  został zaproszony Robert Gołaszewski – Burmistrz Łochowa, który  mimo wielu obowiązków, przybył punktualnie do Biblioteki. Był mile zaskoczony frekwencją, która okazała  się wyjątkowo duża, jak na okres wakacyjny.

 

więcej


REJESTR DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ W ZKRESIE ODBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI W GMINIE ŁOCHÓW

 

więcej

Roczny program wspólpracy Samorządu Woj. Maz. z organizacjami pozarządowymi...