Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

Setki tysięcy papierosów w platformie ładunkowej

Pół miliona złotych mógł stracić budżet państwa z tytułu niezapłaconych podatków. 500 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 350 tys. zł. ujawnili funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przy współpracy   z Zarządem w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

            Pod koniec października w podwarszawskich Markach funkcjonariusze przeprowadzili czynności  ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej.

W wyniku połączonych sił mazowieckiej KAS oraz CBŚP, ujawniano nielegalny towar, który przewoził w samochodzie ciężarowym 34-letni obywatel Polski. Kierowca po usłyszeniu informacji o grożących mu konsekwencjach zdecydował, że  dobrowolnie wskaże funkcjonariuszom  miejsce ukrycia 25 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
W tym przypadku interesująca jest nie skala przemytu a jego metoda.

            Nielegalny ładunek znajdował się w specjalnie przygotowanej i  przerobionej przestrzeni pod platformą ładunkową. Kierowca samochodu w czasie przesłuchania, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, deklarując wpłatę ponad 80 tys. zł. Samochód, z uwagi na fakt, że został specjalnie przerobiony i posiadał skrytkę do przewożenia kontrabandy, został  zajęty jako dowód w sprawie.      

            Ujawnione papierosy zostały zabezpieczone w Magazynie Depozytowym Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie jako dowód w sprawie