Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

Jubileusz małżeński w Łochowie

42d379dc07929ec62e6886738b72526a.JPG

                   Jubileusz   małżeński   w Łochowie

W dniu 08.04.2017r w  sobotnie przedpołudnie  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie wzorem lat ubiegłych odbyła się wyjątkowa uroczystość –„Jubileusz małżeński” dla par z terenu gminy Łochów, które obchodziły rocznice 50 i 55- lecia małżeństwa.  Te wspólne ponad 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodego pokolenia.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzili Państwo:

1.Ewa i Andrzej Zach-Łochów

2.Jadwiga i Franciszek Mytkowscy-Łochów

3.Zuzanna i Eugeniusz Pieńkos-Łochów

4.Irena i Jan Warzycha-Łochów

5.Aleksandra i Andrzej Powierża-Łochów

6.Stanisława i Stanisław Lewandowscy-Łochów

7.Mieczysława i Mieczysław Pyźlak-Baczki

8.Krystyna i Stanisław Sacharuk-Łochów

9.Marianna i Władysław Marczak-Łochów

10.Barbara i Kazimierz Biniek-Łochów

11.Wanda i Wojciech Kowalczyk-Łochów

12.Henryka i Kazimierz Skóra-Łochów

13. Wiesława i Eugeniusz Krasieńko-Baczki

14.Jadwiga i Jan Ziółkowscy-Brzuza

15.Agnieszka i Kazimierz Piesio-Łopianka

16.Henryka i Zygmunt Bartosiewicz-Twarogi

17.Jadwiga i Stanisław Dutkiewicz-Kaliska

18.Danuta i Andrzej Rowiccy-Wólka Paplińska

19.Irena i Kazimierz Owsianka-Twarogi

 

Jubileusz 55-lecia małżeństwa obchodzili Państwo:

1.Teresa i Jan Izdebscy- Łochów

Jubilaci przybyli w towarzystwie rodzin i przyjaciół. Na uroczystości obecni byli również   przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Łochowa P. Robert Gołaszewski,  Z-ca Burmistrza Łochowa P. Małgorzata Łotarska, , Przewodniczący Rady Miejskiej  w Łochowie P. Andrzej Suchenek, Z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej  w Łochowie P.Mirosław Ziółkowski.

Uroczystość zorganizowano dla uhonorowania zgodnego pożycia małżeńskiego zaproszonych par, które mimo wielu przeciwności życiowych dotrzymały przyrzeczeń małżeńskich sprzed ponad pół wieku.  Jubilaci przyjęli z rąk Burmistrza P. Roberta Gołaszewskiego medale przyznane im przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.Małżonkowie otrzymali legitymacje, dyplomy i okolicznościowe pamiątki. Całość dopełniały bukiety czerwonych róż.  Były serdeczne życzenia i gratulacje od przedstawicieli władz samorządowych.

Uroczystość Jubileuszu uświetnił występ „Kapeli Łochowskiej”. Nie zabrakło toastu wzniesionego lampką szampana  i okolicznościowego tortu „Jubileusz Małżeństwa”.  Ten szczególny dzień był wspaniałą okazją nie tylko do wspomnień , ale i do wzruszeń . Ożyły wspomnienia, powróciły chwile i obrazy z przeszłości. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim i mieć możliwość obchodzić tak piękny jubileusz.  Ich długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że mimo upływu czasu i zmian w otaczającym świecie rodzina jest najważniejszą ostoją. Uświadamia nam, że zawsze powinniśmy do niej wracać, ponieważ  opiera się ona na wartościach ponadczasowych: miłość, szacunek, przyjaźń, postawy moralne.

 „Drodzy Jubilaci! Składam Wam raz jeszcze w imieniu Burmistrza Łochowa i całej społeczności Gminy Łochów  serdeczne życzenia:                                                                                                                                                                               

Długich lat w zdrowiu i szczęściu ……….Niech w Waszej dalszej, wspólnej drodze nie opuszcza Was szczęście i wszelka pomyślność, a z twarzy nie znika uśmiech i zadowolenie. ………..Niech jesień Waszego życia przyniesie kolejne, równie wspaniałe jubileusze                     

                                                      Z serdecznymi pozdrowieniami

                                           Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie

                                  mgr Beata Kokosza

 

autor: A.Szcześnik