Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

ŁOCHOWSKIE KONIE NAJPIĘKNIEJSZE NA MAZOWSZU


ostatnai modyfikacja: 05.12.2018
dodane: 07.09.2017

W dniu 03.09 2017 r. w Siedlcach odbyła się Wystawa Klaczy i Ogierów Hodowlanych. Była to część większej imprezy „XXIV Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym”. W imprezie wystawiano ponad 40 koni  z terenu województwa mazowieckiego  w różnych kategoriach.
    W klasie klaczy małopolskich znalazły się  dwie klacze z hodowli Pana Antoniego Dybki z Łochowa. Klacze te okazały się bezkonkurencyjne zdobywając dwa pierwsze miejsca, znacznie wyprzedzając punktowo pozostałe konie. Najlepsza klacz, trzyletnia Panama uzyskała najwyższą notę ze wszystkich koni prezentowanych na wystawie. Druga była klacz Pawana w wieku 22 lat, z notą niższą tylko o 1.5 pkt od swojej córki.
    To nie pierwszy sukces Pana Antoniego i jego koni. Na Specjalistycznej Wystawie Zwierząt Hodowlanych XI Mazowieckiej Wystawie Klaczy Hodowlanych w Poświętnem 10-11.06.2017 klacz Panama również zajęła 1 miejsce w klasie klaczy małopolskich z najwyższą notą spośród wszystkich wystawianych koni. W 2013 roku pokaz ten wygrała klacz Pawana a w 2015 roku klacz Parma.

Panu Antoniemu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w hodowli.

foto. Rafał Krasieńko

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości